FAQ

Často kladené dotazy

V této sekci nejdete nejběžnější otázky týkající se jak online seznamování obecně, tak naší srovnávací stránky. Doufáme, že Vám tyto informace budou užitečné. Pokud máte další otázky, nezdráhejte se nás kontaktovat na emailu níže.

 

Proč zvolit online seznamování?

Mnoho lidí se nás ptá: “Proč bychom měli zkusit online seznamování?”. Odpověd je poměrně jednoduchá. Protože je to zábavný a jednoduchá způsob jak poznat nové lidi. Podle našich zkušeností by se ale mělo začít jinou otázkou. Znvu a znovu se setkáváme s tím, že mnozí lidé stále nerozumí tomu, jak online seznamování funguje a že existuje mnoho různých stránek a platforem. Online seznamovací portály se snaží spojit podobně naladěné lidi a pomoct jim najít nové přátele a partnery. Internet vám takto jednoduše rozšiřuje radius hledání a posyktuje vám nástroje, jak své hledání zpříjemnit. Online seznamování bude jen tak úspěšné, jak úspěšné ho sami budete chtít mít a kolik času a úsilí mu věnujete. Je to stejně jako v reálném životě, když zajdete s přáteli do baru, abyste tam poznali někoho nového. Takže ještě jednou “Proč zvolit online seznamování”: je to způsob, jak poznat nové přátele a partnery.

Na co se zaměřit při výběru seznamky?

Tato otázka přímo navazuje náš text “Proč bychom měli zkusit online seznamování?” výše. Je nanejvýš důležité, abyste si definovali, co ve skutečnosti hledáte. Existují tisíce seznamek. Dobrý startovní bod je zeptat se sám sebe, jestli hldáte spíše zábavu nebo opravdu vážný vztah. Ačkoliv hranice mezi seznamkami jsou občas neostré, toto je velmi dobré rozlišovací kritérium na mezi portály. Na jedné straně najdete čisté randící (často nezávazné “casual dating”) stránky, které mají tisíce profilů, které si můžete prohlížet jako katalog, a na druhé straně můžete najít tak zvané matchmakingové stránky, které Vám pomáhají najít osudovou lásku a budoucího životního partnera. Pročtete si recenze jednotlivých seznamovacích portálů a zjistěte, které z nich se vám líbí nejvíc.

Jak zajistit, že seznamování bude bezpečné?

Z našich zkušeností vyplývá, že bychom v souvislosti s bezpečností měli rozdělovat dva hlavní aspekty. Prvním je beuzpečnost osobních dat, platebních údajů a dalších, které se bezprostředně tákají vaší osoby. Vždy si před registrací řádně pročtěte obchodní podmínky dané seznamky. Pokud je nemůžete najít, je to naprosto jasný signál, že byste odtud měli rychle odejít. Ujistěte se, že stránka splňuje požadavky nastavené českým právním řádem a podrobně vysvětluje, jak nakládá s vašimi osobními daty. Standardní situace je, že žádná osobná data nejsou sdílena se třetími stranami.

Druhý důležitý aspekt je vaše osobní bezpečnost. Zde můžeme pouze doporučit, abyste byli opatrní, když se s lidmi setkáváte v reálném životě. Aškoliv online seznamování je obecně bezpečné, najdou se lidé, kteří vás můžou zkusit využít různým způsobem nebo se ukáže, že jednoduše nejsou příjemnými společníky. Používejte v takovém případě zdravý rozum. Mezi hlavní doporučení patří vybrání veřejného místa pro první schůzku, informování rodiny a přátel o tom, kam jdete a s kým a opatrnost při sdílení osobních informací na prvních schůzkách.

Kolik peněz mě bude stát online seznamování?

Existuje mnoho různých možností, od 100% bezplatných seznamek až po placené portály, na nichž stojí předplatné až 1000 Kč měsíčně. Kterou z nich si nakonec vyberete, závisí velmi na vašich preferencích. Jak jsme nicméně zmínili v předchozím odstavci, placené seznamky umí odhalovat podvodníky a falešné profily a vytváří tak mnohem příjemnější a bezpečnější seznamovací prostředí.

Jak se nejlépe seznámit online a co nedělat?

Rozhodně doporučujeme nahrát pěkné a zajímavé fotografie. Je to nejjednodušší cesta, jak navázat kontakt s ostatními uživateli. Dobře vypadající fotka totiž dokáže vzbudit prvotní zájem. Zároveň ale také buďte upřímní při vlastním popisu. Jakkoliv může být lákavé předstírat, že jste někdo jiný, v konečném efektu to není zábavné a vytvoří to spoustu problémů pro obě strany. Buďte proto sami sebou a zcela jistě tak najdete někoho, s kým si budete dobře rozumět.

Velmi doporučujeme chovat se upřímně, aniž byste ale uráželi nebo zraňovali druhé. Může se totiž stát, že budete mít obdivovatele, kteří nebudou odpovídat vašim představám o partnerovi nebo partnerce. Je naprosto fér to druhé straně otevřeně a slušně říct. Není přitom třeba být hrubý nebo toho druhého urážet.

Nenašel jsem svou otázku. Co mám dělat?

Pokud máte otázky, které se nevyskytují v našem seznamu, neváhejte nás konktakovat (webmaster@radirna.cz). Prosíme pouze o shovívavost v případě delšího prodlevy mezi vaším emailem a odpovědí.

Eroticka seznamka šumperk